Մեկնարկեց Creative Armenia-ի Artbox Accelerator ծրագիրը
Artbox Accelerator-ի երկրորդ թողարկումն այժմ ընդունում է հայտեր և Հայաստանում գործող ստեղծարար բիզնեսները կարող են դիմել և ստանալ մինչև 30,000 եվրոյի չափով դրամաշնորհ՝ իրենց բիզնեսները զարգացնելու համար։
Հրապարակված է ապրիլ 8, 2024
Creative Armenia-ն ուրախ է պաշտոնապես մեկնարկել Artbox Accelerator ծրագրի երկրորդ թողարկումը և հայտերի ընդունումը, որը նախատեսված է բիզնեսների զարգացումը խթանելու համար։
Artbox Accelerator-ը 8-շաբաթյա առցանց ծրագիր է՝ ստեղծված Հայաստանում բոլոր ստեղծարար ոլորտներում գործող բիզնեսների համար, որը նրանց աննախադեպ հնարավորություն է ընձեռում՝ զարգացնելու և խթանելու իրենց բիզնեսը, ընդլայնելու իրենց լսարանը և դառնալու ավելի շահութաբեր։ Աշխատելով տեղացի և միջազգային առաջատար մենթորների և առաջնորդների հետ՝ մասնակից կազմակերպությունները կմշակեն զարգանալու և հզորանալու ռազմավարություն՝ ընդլայնելու իրենց ծառայությունները, լսարանը, օպտիմալացնելու մարքեթինգային ռազմավարությունը և ոչ միայն։ Ծրագրի ավարտին մասնակիցները կներկայացնեն իրենց բիզնեսները խթանելու նախագծերը, և ընտրված լավագույններից յուրաքանչյուրը կստանա մինչև 30,000 եվրոյի չափով դրամաշնորհ՝ իրենց ծրագիրը կյանքի կոչելու համար:
Ծրագրին ծանոթանալու և մինչև ծրագրի վերջնաժամկետը՝ 2024թ.-ի մայիսի 5-ը, դիմելու համար կարող եք այցելել artbox.am/hy/accelerator
«Ստեղծարար սկսնակ ընկերություններին իրենց զարգացման մեջ ուղղորդելն ու աջակցելը Artbox Accelerator ծրագրի հիմնական նպատակն է, որը ծառայում է Artbox-ի գլխավոր առաքելությանը` արվեստն առևտրային առումով ավելի հաջողակ և կայուն դարձնելու համար: Մենք ուրախ ենք ողջունելու ստեղծարար բիզնեսների մեր երկրորդ խմբին», –  ասաց Creative Armenia-ի ծրագրերի տնօրեն Անուշ Տեր-Խաչատրյանը։
Հայտերը բաց են այն ստեղծարար բիզնեսների համար, որոնք իրենց գործունեությունը ծավալում են Հայաստանի Հանրապետության սահմաններում և ցանկանում են առավելագույնի հասցնել իրենց եկամուտները, ընդլայնել իրենց լսարանը և բարձրացնել բրենդի ճանաչելիությունը։ Ծրագիրը նախատեսված է ստեղծարար ոլորտներում գործող այն կազմակերպությունների համար, որոնք առաջ են մղում իրենց ստեղծագործական սահմանները և պատրաստ են ուսումնասիրել առևտրային հնարավորություններն ու ավելացնել իրենց շահույթները։
Artbox Accelerator-ը հատկացրել է 210,000 եվրոյի դրամաշնորհ 9 ստեղծարար բիզնեսների
12 ստեղծարար բիզնեսներ հաջողությամբ ավարտեցին Artbox Accelerator 8-շաբաթյա ծրագիրը և նրանցից 9 բիզնեսներից յուրաքանչյուրը ստացավ մինչև 30,000 եվրոյի դրամաշնորհ՝ խթանելու իրենց բիզնեսների աճը:
20 ստեղծարար բիզնես սկսում են իրենց ինկուբացիան Artbox-ի հետ:
Վիզուալ արվեստի, դիզայնի և այլ ոլորտների ստեղծարար գաղափարներ կզարգանան Artbox Incubator-ի միջոցով և ծրագրի վերջում մասնակիցները կստանան մինչև 100,000 եվրո ընդհանուր դրամաշնորհ՝ վերածելու իրենց ստեղծարար գաղափարները բիզնեսների։
article Պատմություններ
#Artbox Listicles
Ծանոթացեք Արտույտ, DASEIN, Հովաշ, NENSI AVETISIAN և AVAGYAN ապրանքանիշերի կին հիմնադիրներին, որոնք հանձն են առել աշխարհին ներկայացնել Հայաստանի հարուստ մշակութային ժառանգությունը:

Applications to Creative Armenia’s Artbox Accelerator are now open
Creative Armenia is excited to announce the open call for applications to the second edition of its signature Artbox Accelerator program, designed to accelerate business development.
Artbox Accelerator is an 8-week online program designed for running creative businesses across all creative fields in Armenia, providing exceptional opportunities for businesses to expand, accelerate growth, and enhance profitability. Participants will have the opportunity to collaborate with top-notch mentors and renowned cultural leaders from Armenia and globally. They will gain insights into auditing their business, enhancing products, expanding customer reach, and optimizing marketing strategies, among other topics. Upon completion, participants will submit their proposals for catalyzing their businesses, with selected proposals receiving grants of up to €30,000 each for implementation.
To learn more about the Artbox Accelerator and to apply by May 5, 2024 deadline, please visit the website: artbox.am/accelerator.
“Leading creative start-ups toward their growth is the core objective of the Artbox Accelerator program, serving Artbox’s main mission of making art more commercially successful and sustainable. We are thrilled to welcome our second cohort of creative businesses,” said Creative Armenia’s Director of Programs Anush Ter-Khachatryan.
The applications are open for creative businesses executing their professional activity within the Republic of Armenia and aiming to maximize their revenue, expand their customer base, and enhance brand awareness. The program is tailored towards established creative enterprises that are pushing the boundaries of creativity and are open to exploring commercial opportunities.
20 creative businesses begin their incubation at Artbox
Different creative ideas in visual arts, design, fashion and beyond will develop through the Artbox Incubator program and, at the end, receive up to a total grant of €100,000 to turn their creative ideas into businesses.
Artbox Alumni: Armenian Women Entrepreneurs in Art and Fashion
Meet the female founders behind Artuyt, DASEIN, Hovash, NENSI AVETISIAN, and AVAGYAN—remarkable brands committed to showcasing the rich cultural heritage of Armenia to the world.