Creative Armenia-ի Artbox Entrepreneur ծրագիրն այժմ ընդունում է հայտեր
Creative Armenia-ն ուրախ է հայտարարել իր հեղինակային Artbox Entrepreneur ծրագրի երրորդ թողարկման և հայտերի ընդունման պաշտոնական մեկնարկի մասին, որը նախատեսված է աջակցելու անհատ արվեստագետներին դառնալ ստեղծարար ձեռներեցներ։ 2024 թվականի ուշ աշնանը 6-շաբաթյա օնլայն աքսելերացիոն ծրագիրը հնարավորություն կտա արվեստի տարբեր բնագավառներից մինչև 24 ընտրված անհատ ստեղծագործողների կատարելագործելու իրենց ստեղծագործական կարիերան, զարգացնելու իրենց անհատական բրենդինգը և ապահովելու ավելի մեծ եկամուտ։ Մասնակիցները կհամագործակցեն բիզնես ոլորտում աշխարհի առաջատար մենթորների և մշակութային առաջնորդների հետ՝ զարգացնելու անհատական կարիերայի խթանման նախագիծը իրենց ստեղծարար բիզնեսների համար, և կստանան 2,500 եվրոյի չափով դրամաշնորհ՝ իրենց նպատակների իրականացման համար:
Artbox Entrepreneur ծրագրին ծանոթանալու և դիմելու համար կարող եք անցնել այս հղմամբ՝ artbox.am/hy/entrepreneur։ Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2024 թվականի հոկտեմբերի 1-ն է։
«Artbox Entrepreneur ծրագիրն արդեն ապացուցել է իր արդյունավետությունը և համարվում է ստեղծագործողների կարիերայի արդյունավետ սկիզբ՝ որպես ստեղծարար ձեռներեցներ։ Մենք անհամբեր սպասում ենք աջակցելու տաղանդավոր ստեղծագործողների նոր հոսքին աշնանը», – ասաց Creative Armenia-ի ծրագրերի տնօրեն Անուշ Տեր-Խաչատրյանը։
Ծրագիրը բաց է այն անհատ ստեղծագործողներ համար, որոնք ծավալում են իրենց ստեղծագործական և մասնագիտական գործունեությունը Հայաստանի Հանրապետությունում և ցանկանում են իրենց տաղանդը կատարելագործել, վերածել վաճառելի արտադրանքի և շուկա հանել: Ծրագիրը նպատակ ունի աջակցելու տարբեր ոլորտների անհատ արվեստագետների՝ հաշվի առնելով իրենց փորձառությունը ստեղծարար արդյունաբերության մեջ, տպավորիչ պորտֆոլիոն և իրենց համապատասխան արվեստի բնագավառում ստեղծագործական գործունեության պատմությունը։

Published: September 2, 2024
Creative Armenia is thrilled to announce the open call for applications to the third edition of its signature Artbox Entrepreneur program, aimed at transforming individual artists into creative entrepreneurs. In the late fall of 2024, this 6-week career acceleration program will provide up to 24 solo artists and creators across all art fields the opportunity to kickstart their creative careers, enhance their personal branding, and boost their revenue. Participants will collaborate with top-notch business mentors and prominent cultural leaders to develop an individually tailored career acceleration plan for their creative businesses and receive a €2,500 grant to realize their goals.
To learn more about the Artbox Entrepreneur and to apply by the October 1, 2024, deadline, please visit the website: artbox.am/en/entrepreneur.
"Artbox Entrepreneur has already proven to be a highly effective kickstarter of artists’ careers as creative entrepreneurs. We look forward to championing a new wave of talented creators in this Fall,” said Anush Ter-Khachatryan, Director of Programs at Creative Armenia.
The application is open for solo artists and creators, who conduct their creative and professional activities within the Republic of Armenia and aim to maximize, monetize, and market their talent. This program is designed to support skilled individual artists across various disciplines who have a proven track record in the creative industries, a strong portfolio, and a history of creative activities in their respective fields.